בחירת דומיין מנצח

3 כללים לבחירת דומיין מנצח

בחירת דומיין עבור האתר שלך זו היא אינה בחירה קלה, שכן היא מצריכה הרבה יצירתיות ומזל.

כיום כמעט כולם יצירתיים ומקוריים מאוד, כך שנורא קשה למצוא דומיין שמתאים לאתר, אך שאינו תפוס על ידי מישהו אחר. לעיתים אנחנו משקיעים מחשבה רבה בחיפוש אחר דומיין מקורי וייחודי, אך בסופו של דבר מגלים כי הוא כבר קיים ונאלצים לצרף מספרים כלל לא קשורים לסוף השם.

קליט וזכיר

הכלל הראשון בבחירת דומיין מנצח הוא שיהיה קליט וזכיר! בכדי שאנשים יוכלו לזכור אותו עליו להיות קצר ופשוט. על כן, חשוב שהשם יהיה קצר ויאפשר לאחרים לשלוף את השם ברגע, לכתוב אותו בהודעה, להקריא למישהו אחר בטלפון ולזכור אותו בכל עת. שימו לב כי אתם לא מצרפים לדומיין מספרים, מקפים וקיצורים שונים, מאחר שלרוב זה רק יבלבל את הנמענים ולא ישרת אתכם נכון. על הדומיין להיות קצר ולהיות כמה שיותר קרוב לאות A מאחר שהצגת האתרים על פי האינדקס היא לפי סדר האלף בית, כך שתוכלו להרוויח מקום מקודם יותר במנוע החיפוש.

בחירת דומיין נכון

להימנע מהפרת זכויות יוצרים

הכלל השני הוא להימנע מהפרת זכויות יוצרים, על כן במידה וחלמתם להשתמש בשם של שחקן מאוד מפורסם, מומלץ שתוותרו. לפני הכול חשוב לבדוק כי הדומיין שבחרתם אינו מפר סימן מסחר קיים, למרות שיש הטוענים כי במידה ויכתבו את הדומיין שלהם על שם שחקן או חברה מפורסמת, בעתיד יוכלו למכור לה את הדומיין- אך לא כך המצב מאחר שזה עלול לסבך אותם בתביעות משפטיות.

שם מיתוגי

הכלל השלישי הוא שהדומיין יהיה מיתוגי, לכן כדאי לבחור דומיין שמשקף את המותג שלכם וכמובן את שם האתר. כך תוכלו להיות בטוחים שיהיה קל לגולש לאתר את האתר שלכם במהירות. אין ספק כי בחירת דומיין מנצח זו משימה שדורשת יצירתיות ומקוריות, בכדי להגיע לפתרון אפקטיבי עבור שם קליט, מוצלח ועם הרבה מזל.

אתר מצליח מתחיל בדומיין טוב
אתר מצליח מתחיל בדומיין טוב

במידה ויש לכם אפשרות לעבודת צוות וסיעור מוחות, כדאי שתעבדו על מספר דומיינים יצירתיים ולאחר מכן תוכלו לעשות השוואה, למנות חסרונות ויתרונות ולהכריע איזה דומיין הוא הקליט ביותר והנכון לאתר שלכם. במידת הצורך יהיה כדאי גם לשלוח את האלטרנטיבות לקבוצת אנשים ולקבל פידבק כנה, שיסייע לכם להחליט. שימו לב כי חשוב להתחשב בכך כי הדומיין הולך ללוות אתכם לטווח הארוך ולאחר בחירתו לא תהיה אפשרות להחליף, כך שהבחירה שלכם צריכה להיות מוקפדת ומדויקת.

לקריאה מעמיקה יותר בנוגע לבחירת דומיין, מומלץ להיכנס לכתבה באתר TheMarker לבחירת דומיין מנצח.

Share:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים אחרונים

ניווט בהתאמה של מוצרי חשמל פרימיום

בנוף מוצרי החשמל, החלוקה בין היצע סטנדרטי למוצרי פרימיום מסומנת על ידי הבדלים משמעותיים באיכות, בפונקציונליות ובאורך חיים. להמשך קריאה היכנסו >>

תובנות לגבי הגדלת והקטנת חזה

כסמכות מובילה בתחום הכירורגיה הקוסמטית, אני מציעה תובנות חשובות לגבי ההיבטים המהותיים של הליכי הגדלת חזה והקטנת חזה. התערבויות כירורגיות אלו, הכוללות שיפור או הקטנת