ההיבט הטכני בקידום האתרים

ההיבט הטכני בקידום האתרים ומדוע הוא חשוב?

ההיבט הטכני בקידום האתרים

תארו לכם מכונה יוקרתית שעובדת נהדר במפעל. כלפי חוץ המפעיל של המכונה, כלומר זה שמשתמש בה, בסך הכול לוחץ על כפתור להפעלה וכיבוי המכונה ומקסימום מבצע בה עוד כמה הגדרות שונות באמצעות מסך טאצ' או כמה כפתורים. כדי לעבוד כפי שהמכונה הזו עובדת היה דרוש תכנון הנדסי מקיף, ניסויים, מחקרים, הכנת דגמים רבים של המכונה, ביצוע שיפורים בין דגם אחד לאחר ועד ההגעה לתוצר המוגמר. למעשה בכל מכונה כזו יכולים להיות מבין עשרות למאות חלקים, כאשר אם תוציאו חלק מסוים מהמכונה ייתכן והיא לא תפעל כראוי או לא תעבוד כלל. עד כדי כך ההיבט הטכני וחלקיו של המכונה הינם משמעותיים שבורג אחד שלא מחובר או לא במקום שלו עשויים להשבית מכונה של מאות אלפי שקלים. בקידום האורגני יש גם חלקים טכניים ולא רק עבודה של להזין תוכן באתר או לקשר אל האתר מרחבי האינטרנט. מקדמי אתרים רבים, בעיקר כאלה בתחילת דרכם, נוטים לשכוח זאת.

החשיבות של ההיבט הטכני בקידום אתרים:

בדיוק כמו עם אותה מכונה, גם כאשר אתם מקדמים אתר באינטרנט יש בין עשרות למאות פרמטרים שחשוב לדאוג להם. כל אחד מהפרמטרים הללו יכול להוסיף או לגרוע מקידום האתר שלכם, כאשר יש פרמטרים מסוימים שלא לא תקפידו עליהם או תבצעו אותם שלא כחוק בעיני גוגל אתם עשויים למצוא את האתר שלכם בארגז החול רחוק מתוצאות החיפוש של גוגל. החלק הטכני של הקידום האורגני קשור בדרך כלל לחשבון האחסון של האתר, בחירת הדומיין, תכנות האתר, אבטחת האתר, לעתים קשור לחוויית המשתמש באתר, קודים, קבצים בתיקיית האתר בשרת, קישורים, הפניות ועוד. למזלנו יש המון כלים שונים שיכולים לעזור לנו, אם אנו יודעים כמובן מה אנו צריכים ורוצים לעשות.

דוגמאות לעבודות טכניות הקשורות לקידום האתר:

  • אבטחת האתר – התקנת תוספי אבטחה לאתר, שמירה מפני גניבת מידע צד שלישי, אבטחת מידע של משתמשים במיוחד אם ישנה אפשרות לסליקת אשראי דרך האתר, התקנת תעודת SSL ועוד.
  • מהירות האתר – בדיקת מהירות הטעינה של עמודי האתר, שיפוץ עמודים מעכבי גלישה, בדיקת ההבדל בין המהירויות בדפדפן ובמובייל, שיפור מהירות הגלישה באתר, החלפת אחסון אם צריך ועוד.
  • אחסון האתר – חבילת האחסון שלכם ושרת האחסון שתבחרו בו ישפיעו על איכות הגלישה באתר שלכם, על זה שהאתר לא ייפול מהאוויר לעתים קרובות, על כמות התמונות וקבצי המדיה שתוכלו לעלות לאתר, על נוחות העבודה והשימוש שלכם באותו אחסון ועוד.
  • אופטימיזציה לקוד האתר – לעתים רבות, בעיקר באתרים שהופעלו בעבר ללא מקדם אתרים או עם מקדם חסר ניסיון, עשויים להיות שגיאות רבות של קוד ותוכן בתוך האתר. לכן על המקדם יהיה לבצע פעולות של אופטימיזציה החשובות מאוד לסידור וארגון של האתר. חלק מהעבודה תהיה טכנית ותכלול תיקון דפי שגיאה 404, תיקון שגיאות קוד שונות באתר, תיקון הפניות, טיפול בתגיות מטא, יצירת מפת אתר וקובץ robots.txt ועוד.
  • קישורים – גם קישורים פנימיים בין עמודי האתר היא סוגיה טכנית במידה מסוימת. כמו כן לעתים יהיה צורך לתקן קישורים שבורים בתוך האתר. תוכלו להיעזר בכלים שונים שיסרקו את האתר שלכם וימצאו קישורים אלה שיש לתקנם.

היכן נוכל ללמוד איך ומה לעשות?

מדריך קידום אתרים טכני בהחלט יכול לעזור לכם בנושא. כדאי לקרוא ולהעמיק בנושא על כל אחד מהקטגוריות שדיברנו עליהן כאן למעלה, במיוחד אם אתם מקדמי אתרים שרוצים להתקדם בתחום. החלק הטכני לא פחות חשוב מהחלקים האחרים וללא אתר מסודר, מאורגן ונקי משגיאות ושאריות קוד מיותרות יהיה קשה מאוד לקדם אותו ולכן התחילו לעשות סדר בתוך הבית לפני שאתם מזמינים אליו אורחים.

Share:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים אחרונים

תוכנת אופיס

עם עליית תוכנות המשרד, יש צורך בדרך יעילה יותר להשתמש בהן. תוכנת אופיס היא אחד הכלים החשובים ביותר שאנו משתמשים בהם בחיי היומיום שלנו. זה

קורסים אונליין

אין ספק שללמוד זה מבין הדברים החשובים שיכול לעשות כל אדם. אנחנו למעשה כל הזמן לומדים. מהרגע שנולדנו ולמשך כל חיינו אנו ממשיכים ללמוד ורבים

מורה פרטי למתמטיקה

מתמטיקה הוא ללא ספק אחד המקצועות המאתגרים ביותר בבית הספר. מדובר באחד משלושת המקצועות החשובים ביותר בתעודת הבגרות ביחד עם לשון ואנגלית ומקצועות אלו גם

אפיון אפליקציה – איפה מתחילים

אם נמשיל אפליקציה לבניין, הרי שכדי להשיג יציבות צריכים להשקיע קודם כל ביסודות. וזה בעצם המטרה של אפיון אפליקציה, להקנות ליישום או ליישומים את הבסיס

למי מומלץ ללמוד פולסטאק

אם תכנות מעניין אתכם, אתם רוצים להתפתח בתחום או להתברג לתפקיד יותר בכיר או מעניין, יתכן מאוד שמומלץ לכם ללמוד פולסטאק. אז מה זה בעצם