למה משמש שרת וירטואלי בענן?

שרת הוא מערכת מחשב המספקת אחסון נתונים, תוכנות ושירותים אחרים למחשבים אחרים ברשת. שרתים הם מרכזיים בתפקוד האינטרנט. יש לשרת כונן דיסק קשיח גדול, זיכרון RAM מהיר, והוא מחובר לאינטרנט. יש המגדירים שרת מחשב כהתקן המספק גישה לנתונים ולמשאבים, כגון מדפסות, אחסון דיסקים או מסדי נתונים. עם מידע זה בחשבון ניתן לומר ששרת מחשבים הוא מרכיב חיוני בסביבת המשרד המודרנית.

שרת וירטואלי ותפקידיו 

המונח "שרת וירטואלי" מתייחס לאמולציה מבוססת תוכנה של מחשב פיזי. שרת וירטואלי, המכונה גם מכונה וירטואלית, הוא אמולציה של מחשב פיזי המריץ מערכת הפעלה משלו ותוכניות יישומים בחלון על שולחן העבודה של המארח.

שרתים וירטואליים הם מערכות מחשב המספקות את אותה פונקציונליות כמו שרת פיזי, אך מתארחות באינטרנט. שרת וירטואלי הוא מערכת מחשב מבוססת תוכנה שמפעילה מערכת הפעלה משלה ומספקת את אותה פונקציונליות כמו שרת פיזי, אך באינטרנט. במילים אחרות, שרת וירטואלי הוא אמולציה של מערכת מחשב פיזית שבה כל רכיב חומרה מדמה על ידי תוכנה הפועלת על מחשב אחד או יותר לשימוש כללי. לפרטים אודות מרכזיה וירטואלית

ייצוג מבוסס תוכנה 

שרת וירטואלי הוא ייצוג מבוסס תוכנה של שרת פיזי. הוא נועד לפעול על החומרה שאליה הוא מוקצה, וניתן להשתמש בו כדי לספק שירותים למחשבים אחרים ברשת. שרתים וירטואליים אינם חדשים בעולם המחשוב. הם קיימים כבר יותר משני עשורים, אבל הם שימשו בעיקר על ידי ארגונים גדולים עם צרכים מתקדמים. אולם לאחרונה, שרתים וירטואליים הופכים פופולריים גם בקרב עסקים קטנים ובינוניים. הסיבה לכך היא שהם מציעים הרבה יתרונות.

היתרון הראשון בשימוש בשרתים וירטואליים הוא החיסכון בעלויות הכרוכות בהם. העלות של שרת וירטואלי תלויה בסוג ובמספר המשאבים שאתה צריך ממנו; עם זאת, עלות זו תמיד תהיה נמוכה ממה שתשלם עבור שרת פיזי שווה ערך. זה הופך אותם לאטרקטיביים. למידע נוסף אודות שרת וירטואלי בענן https://www.entersys.co.il/virtual-server/

 

Share:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

פוסטים אחרונים

**6 דברים שחובה לדעת על ייעוץ סביבתי**

ייעוץ סביבתי הפך לאחד התחומים החשובים ביותר בעידן המודרני, כאשר השמירה על הסביבה והקיימות הפכו לנושאים מרכזיים בכל התחומים.

הנה שישה דברים שחובה לדעת על ייעוץ סביבתי. להמשך קריאה היכנסו >>