רישום סימן מסחר אונליין – בקלות ובפשטות

סימן מסחר הוא אחד האמצעים שמעניק החוק לבעלי עסקים שמעוניינים להגן על הייחודיות של המוצרים שלהם ועל שמם הטוב. רישום סימן מסחר אונליין מאפשר לכל מי שרוצה לנצל כלי זה לעשות זאת בקלות ובפשטות ומבלי להידרש לכל הטרחה הכרוכה בתהליך.

מול מי מתבצע רישום סימני מסחר?

רישום סימני מסחר מתבצע על ידי אגף הפטנטים, אשר שייך למשרד המשפטים. ההליך כרוך בתשלום אגרה, שגובהה נכון ל-2017 הוא כ-1,600 ₪. כדאי לציין כי התשלום הוא בגין הבקשה, כך שגם אם היא נדחית, בעלי העסק לא מקבלים חזרה את הסכום ששולם, אולם מצד שני אישור הבקשה מוביל לרישום סימן המסחר לפרק זמן של 10 שנים (בתום פרק זמן זה סימן המסחר אינו תקף יותר, אלא אם כן מוגשת בקשה מחודשת).

אילו סימני מסחר ניתן לרשום?

רישום סימן מסחר הוא כאמור כלי שבעזרתו יכול בעל עסק שמציע לקהל לקוחותיו מוצר ייחודי להגן עליו ולמנוע מבעלי עסקים אחרים בתחום, אשר מן הסתם מתחרים בו, להציע מוצרים (או שירותים) באופן שעלול לבלבל את הציבור ולגרום לו לחשוב שמא מדובר באותו מוצר איכותי של העסק האמור.

סימני מסחר עשויים להיות מילה, מספר מילים, מוטיב גרפי (למשל הלוגו המוכר של נייקי) וכן שילוב של טקסט עם גרפיקה. הסמכות לקבוע מה ייחשב כ"סימן מסחר" ומה לא נתונה כאמור בידי אגף הפטנטים שבמשרד המשפטים, כשלצורך בדיקת הבקשה ראשית נבחנת רשימת סימני המסחר הקיימים כדי לוודא שאין התנגשות עם סימן מסחר שכבר אושר ונמצא בשימוש, ושנית נעשית הערכה האם אכן מדובר בסימן ייחודי (למשל יצרן מנורות לילה שיבקש לרשום את המילה "אור" כסימן מסחר מן הסתם ייענה בסירוב).

היתרונות של רישום סימן מסחר אונליין

רישום סימן מסחר אונליין מאפשר לבעל העסק ליהנות מכל היתרונות של סימני המסחר – ובפרט כאמור הגנה על הייחודיות של מוצריו, וכן היכולת להשתמש בסימון המיוחד של סימן מסחר (האות R בתוך עיגול), סימון אשר מוסיף יוקרה לכל מוצר – מבלי להשקיע בכך זמן יקר. בנוסף מבטיח ההליך של רישום סימן מסחר אונליין סיכוי מרבי לאישור הבקשה ע"י אגף הפטנטים, שכן היא מוגשת כמובן באופן מקצועי ועל-פי כל הנהלים.

 

Share:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים אחרונים

ניווט בהתאמה של מוצרי חשמל פרימיום

בנוף מוצרי החשמל, החלוקה בין היצע סטנדרטי למוצרי פרימיום מסומנת על ידי הבדלים משמעותיים באיכות, בפונקציונליות ובאורך חיים. להמשך קריאה היכנסו >>

תובנות לגבי הגדלת והקטנת חזה

כסמכות מובילה בתחום הכירורגיה הקוסמטית, אני מציעה תובנות חשובות לגבי ההיבטים המהותיים של הליכי הגדלת חזה והקטנת חזה. התערבויות כירורגיות אלו, הכוללות שיפור או הקטנת