פונטים בעברית

הקשר בין טיפוגרפיה וחווית משתמש

הדרך הטובה ביותר להבין מהו הקשר בין חווית המשתמש לבין טיפוגרפיה היא על ידי הבנת שני המושגים ומשמעותם הרחבה. במאמר זה נסביר מהי טיפוגרפיה, מהי חוויית המשתמש ונוכיח כיצד שני מושגים אלו קשורים אחד בשני.

חווית משתמש

בעשור האחרון נעשה שימוש רב במושג 'חווית משתמש'. למעשה כל מפתח, מעצב אתרים, בונה אתרים ומומחים בתחומים נוספים מציינים שאותו המוצר אותו הם מוכרים פותח, נבנה ועוצב בהתאמה מלאה לחוויית המשתמש. דבר זה מוביל אנשים רבים לנסות ולהבין מהי אותה חווית משתמש ומדוע כה חשוב לפתח או לעצב מוצר בהתאמה מלאה לחוויה זו.

בשורה התחתונה ניתן לומר שחווייתו של המשתמש היא זו שקובעת האם הוא יבחר להיכנס דווקא אל אתר מסוים ולא אל אתר אינטרנט אחר והאם הוא יעדיף לקנות מוצר מסויים על פני מוצר אחר וזאת משום חוויית השימוש שלו במוצר עוצמתית ומהנה יותר מאשר האופן בו הם הרגישו באשר למוצר אחר. כדי ליצור חוויית משתמש איכותית צריך להבין מיהו אותו לקוח לו מציעים את הטיפוגרפיה הזו או האחרת (או כל מוצר אחר) ומדוע הוא מעוניין להשתמש בטיפוגרפיה זו ולא אחרת, מתי ואיך.

חווית המשתמש וטיפוגרפיה

טיפוגרפיה היא טכניקת סידור הטקסט, דבר שיכלול גם את עיצובו. טיפוגרפיה תמיד תכלול את בחירת אותם גופנים שמתאימים למטרת המשתמש, הגודל הרצוי לגופנים, סידור האותיות, הרווח בין השורות, הרווח בין האותיות והמילים ועוד. כאן מדובר על האמנות של עיצוב האותיות. בדרך כלל תחום זה נחלק לשניים. החלק הראשון תמיד יתייחס אל הגופנים ואילו החלק השני יתייחס לטקסט. אם בעבר לא הייתה התייחסות משמעותית לנושא זה וזאת משום ההיצע הדל של הגופנים, כיום כל בונה ומעצב אתרים מתייחס לבחירת אותם פונטים בעברית המתאימים לאתר האינטרנט אותו הוא בונה או מעצב עבור הלקוח.

פונטים בעבריתבאם נתייחס לחוויית משתמש טיפוגרפית באינטרנט ההתייחסות תמיד תהיה לבחירת פונטים לאתרי אינטרנט. אם בעבר היצע הגופנים היה מוגבל, דבר שגרם לכך שהגופנים הוצגו פעמים רבות באופן שונה בדפדפנים השונים, כיום ניתן לבחור בגופנים שיראו זהים בכל הדפדפנים וברוב מערכות ההפעלה. בנוסף, אי אפשר להתעלם מכך שטיפוגרפיה משפיעה על החוויה של המשתמש כאשר הוא קורא מאמר, פוסט מסוים או מסר שיווקי באינטרנט.

לסיכום, הבחירה הטפוגרפית שלכם היא זו שתשפיע על חוויית המשתמש. הפונט בו תבחרו ישפיע במידה רבה על העברת האווירה בה אתם מעוניינים בעת קריאת הטקסט והעברת אותו המסר אותו אתם מעוניינים להעביר לגולש. כעת, כל שנותר לכם לעשות הוא להחליט מה תהיה הבחירה שלכם. בהצלחה.

Share:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים אחרונים

ניווט בהתאמה של מוצרי חשמל פרימיום

בנוף מוצרי החשמל, החלוקה בין היצע סטנדרטי למוצרי פרימיום מסומנת על ידי הבדלים משמעותיים באיכות, בפונקציונליות ובאורך חיים. להמשך קריאה היכנסו >>

תובנות לגבי הגדלת והקטנת חזה

כסמכות מובילה בתחום הכירורגיה הקוסמטית, אני מציעה תובנות חשובות לגבי ההיבטים המהותיים של הליכי הגדלת חזה והקטנת חזה. התערבויות כירורגיות אלו, הכוללות שיפור או הקטנת