קוד QR

קוד QR

כשאתם הולכים לחנות וקונים מוצר כלשהו, סביר להניח שתמצאו על אריזתו ברקוד המורכב מקווים אנכיים שחורים ולבנים. זהו האמצעי המאפשר לקופה לזהות את המוצר, להוריד אותו מן המלאי של החנות ולומר לקופה בכמה לחייב אתכם. ברקודים כאלה יכולים לשאת מידע רב למרות גודלם המוגבל, אולם הדור הבא שלהם, קודי QR, מסוגלים להכיל אפילו יותר מידע.

לא סתם ריבוע מקושקש

קוד ה-QR (מאנגלית: Quick Response) הומצא ביפן כבר בשנת 1994 ושימש לסריקת מידע במפעלים על ידי רובוטים מיוחדים, אולם נכנס לשימוש מסחרי רחב עם התפתחות הטלפונים החכמים המסוגלים לסרוק אותו בקלות. כיום ניתן למצוא קודי כאלה בכתבות בעתון, בפרסומות, בשלטי חוצות ועל כרטיסי ביקור.

את הקוד ניתן לסרוק כאמור בטלפון סלולרי חכם באמצעות אפליקציה ייעודית, אשר מסוגלות לזהות את הנתונים שבתוכו ולהעביר את המשתמש לאתר אינטרנט ייעודי. אתר האינטרנט הזה, שמומלץ כי יהיה מותאם לסלולרי בשל אופי השימוש בו, יכול להכיל כל סוג מידע: למשל, כרטיס ביקור שעליו מודפס קוד QR יכול להעביר את המשתמש לאתר שבו מוצגים פרטיו של בעל הכרטיס: שם, טלפון, כתובת דואר אלקטרוני ופרטים נוספים.

אפשרות אחרת לשימוש בקוד QR באופן שיווקי היא בניית עמוד נחיתה ייעודי המשווק מוצר או שירות כלשהו, שבעזרת קוד QR ניתן להביא אליו משתמשים ולהציע להם הטבה כלשהי, קופון או הנחה. כך אפשר למשל למקם שלט פרסומת בסמוך למסעדה, ולהזמין את העוברים והשבים לסרוק את הקוד, לקבל הטבה דרך האתר הייעודי ולהיכנס למסעדה על מנת לממש אותה.

יישומים בלתי מוגבלים

רוב הטלפונים החכמים אמנם מסוגלים לסרוק קודי QR, אולם למעשה הקודים הללו מכילים מספר מצומצם של תווים. בדרך כלל הם מספיקים על מנת להעביר את המשתמש לאתר אינטרנט כלשהו מבלי שיצטרך להקליד בטלפון שלו את הכתובת המלאה.

גרסאות מתקדמות יותר של קוד QR מסוגלות לקודד טקסט באורך רב הרבה יותר, אולם לשם כך הם חייבים להיות איכותיים מאוד ולעשות שימוש ברזולוציות צילום והדפסה גבוהות. מצד שני, אופני השימוש בקוד QR הם בלתי מוגבלים, ותלויים רק ביצירתיות האנושית. הנה מספר דוגמאות:

  • קוד QR על כריכה אחורית של ספר יכול להציג למשתמש ביקורות אודותיו
  • קוד QR על גבי דיסקים יכול להציג למשתמש קליפים מתוכו.
  • קוד QR על גבי אריזות מוצרים יכול להציג סרטוני הדרכה לשימוש נכון
  • קוד QR על גבי תחנת אוטובוס יכול לתת מידע אודות קוים העוברים בתחנה ומועדי הגעתם

Share:

שיתוף ב facebook
Facebook
שיתוף ב twitter
Twitter
שיתוף ב pinterest
Pinterest
שיתוף ב linkedin
LinkedIn

פוסטים אחרונים

פתרונות מחשוב ענן לעסק שלכם

פתרונות מחשוב ענן יכולים להיות דרך מצוינת להפוך את העסק שלך ליעיל וחסכוני יותר. עם מחשוב ענן, אתה יכול לאחסן את הנתונים שלך בענן ולגשת

ניהול קשרי לקוחות

קשרי לקוחות הם התפקיד החשוב ביותר בעסק. זה הדבר הראשון שלקוחות חושבים עליו כשהם נכנסים לחנות וזה הדבר האחרון שהם חושבים עליו כשהם עוזבים. החשיבות

למה משמש שרת וירטואלי בענן?

שרת הוא מערכת מחשב המספקת אחסון נתונים, תוכנות ושירותים אחרים למחשבים אחרים ברשת. שרתים הם מרכזיים בתפקוד האינטרנט. יש לשרת כונן דיסק קשיח גדול, זיכרון

מה זה רשת מחשבים לעסקים?

רשת מחשבים לעסקים היא מערכת המחברת את כל המחשבים במשרד יחד. זה יכול להיקרא גם LAN (רשת מקומית) או WAN (רשת רחבה). רשתות מחשבים עסקיות